Başak Burcu Hangi Burçlarla İyi Geçinebilir? Astroloji

Burçlar kuşağının en ortasında yer alan başak burcunun en belirgin özelliği akıllı olmasıdır. Başaklar son derece dikkatli olduklarından doğru ve yanlış arasındaki ayrımı çabuk fark ederler. Ne yapıyorlarsa en iyisini yapmak isterler ve bu sebeple her şeyi çok ince eleyip sık dokurlar. Her hangi bir konuda karar almaları gerekiyorsa mutlaka karşılaştırma yaparlar ve en doğru kararı vermeye çalışırlar. Tüm bu özellikleri başak burcunu takıntılı biri gibi gösterse de aslında öyle değildirler. Onlar yalnızca her şeyin en iyisini istedikleri için bu kadar ayrıntıcıdırlar.

Titiz ve düzenlidir

Başak burçlarının evleri, çalışma odaları ya da iş yerlerindeki odaları son derece düzenlidir. Her şey titizlikle yerleştirilmiş ve renklerine göre dizilmiştir. Hatta bazı başakların evlerindeki kitaplarını konularına göre dizdikleri bile görülmüştür. Başak burcu aklın gezegeni olan Merkür tarafından yönetilir ve ayaklarının yere basmasını ister. Attığı her adımdan emin olmalıdır. Bunun sebebi ise toprak grubuna dahil burçlardan olmasıdır.

Yardımseverdir

Desteğe, dayanışmaya ve güven duymaya ihtiyaç duyan herkes başak burcuna da ihtiyaç duyar. Çünkü başaklar çevrelerindekilere güven verirler ve ihtiyacı olanlara da yardım etmekten asla geri durmazlar. Hızlı karar almalarıyla dikkat çeken başak burçları verdikleri kararlardan her zaman emindirler ve bu kararlarını vakit kaybetmeden hayata geçirmeye çalışırlar.

Başakların planlı olmalarından dolayı yapılacakları listelemeleri ve sürekli not alarak çalışmaları pek de şaşırtıcı değildir. Yapılacak işleri olduğundan tüm dikkatlerini işe veririler ve planlı çalışırlar. Başaklar ayrıca son derece de dakik insanlardır. Sizi asla bekletmezler ve sözleştiğiniz saatte orada olurlar.

Toprak ve su grubuyla iyi anlaşır

Başak burcu toprak elementinden olduğu için yine kendisi gibi toprak grubundan burçlarla iyi anlaşır. Toprak grubunun yanı sıra su grubundan olan balık, yengeç ve akrep ile de gayet iyi ilişkiler kurması mümkündür. Yalnızca balıkla olan ilişkisi biraz riskli olabilir; çünkü balık burcu başağın tam karşıt burcudur.

Başak erkeklerinin uyum sağlamakta zorluk çekeceği burçlar ikizler ve yaydır. İkizlerin aşırı merakı başak erkeğine son derece gereksiz ve sıkıcı gelebilir.

Başak kadınları ise oğlak ve boğa burçlarıyla iyi ilişkiler kurabilir. Çünkü başak kadının bu iki burçla çok fazla ortak yönü vardır. Hayata bakışları ve hayattan bekledikleri hemen hemen aynıdır.