Ayrılık sonrası asla yapılmaması gerekenler Aşk'a Dair

Hepimize aşkımız ve ilişkimiz hiç bitmeyecek gibi görünür. Ancak her ilişki sonsuza kadar sürecek diye bir kural yok. Maalesef ilişkiler bitebiliyor. Bittikten sonrası neler olduğu ya da olabileceği az çok herkesin malumu. Ayrılık sonrası pek çok insan için çok zor geçebiliyor. Dahası doğru hareket edilmezse bu süreç daha da acı verici olabiliyor. Bu yazıda size ayrılık sonrası yapmamanız gereken hareketleri derledik.
ayrilik sonrasi yapilmamasi gerekenler
Öncelikli eğer partneriniz sizden ayrılmak istiyorsa ayak diremeyin. Bitmiş bir ilişkiyi toparlamak çoğu zaman imkansızdır. Bu yüzden eğer o istiyorsa bunu kabul etmeli ve ilişkiyi bitirip hayatına kaldığınız yerden devam etmelisiniz.

Ayrılıktan sonra kesinlikle tekrar iletişim kurmaya çalışmayın. Tekrar biraraya gelme fikrini de aklınızdan çıkarın. Evet bunu yapmak söylemek kadar kolay değil. Ancak her arama ya da her mesajlaşma size sandığınızdan daha fazla zarar verecektir.

Şu yazılar da ilginizi çekebilir:

Aşk hakkında ilginç bilimsel gerçekler
Evliliğin ve uzun süreli ilişkilerin sağlığa faydaları
Sevgilinizle birlikte yaptırabilceğiniz dövme modelleri

Ortak arkadaşlarınızla da bir süre görüşmemeye çalışın. Çünkü ortak arkadaşları gördüğünde yine onu düşünüp hüzünlenecek ve tekrar birleşme hayalleri kurmaya başlayacaksınız.

Bu sırada aklınızda mutlaka hayatınızda yeni bir sayfa açmak olsun. Eskiyi düşünüp enerjinizi boşa harcamamalısınız.

Ayrıldığınız sevgilinin size verdiği her şeyden bir an önce kurtulun. Geri vermeyi teklif etmeyin. Bu onunla tekrar iletişim kurmanızı gerektirir ki buna hiç gerek yok. Eşyaları poşetleyin ve bir kutlama ile çöpe atın.

Sosyal medya hesaplarınızdan da uzak durmanızda fayda var. Uzak kalamıyorsanız da kesinlikle eski sevgilinin hesabını takip etmeyin. Gerekirse onu bütün ağlarınızdan çıkarın. Artık onun ne yaptığını merak etmekten de kurtulma zamanı geldi.

Ayrılık sonrası yapılan en büyük hatalardan biri kendi değerini bilememek kendini küçümsemektir. Bunu da kesinlikle yapmayın. Ne kadar değerli olduğunuzu kendinize telkin etmeniz bu durumda en işe yarar taktiktir.

Ona öfkeli olmanız çok normal ama sürekli bu öfkenizi dışa vuran şeyler söylemeyi de bırakmalısınız. Onu yerden yere de vursanız övseniz de herhangi bir şey değişmeyecek.

Bunlara dikkat ederseniz ayrılık sürecini daha kolay atlatabilirsiniz. Bunların aksini yapmanız daha uzun süre acı çekmenize yol açabilir.

Bu arada arkadaşlık siteleri size yardımcı olabilir. Yeni birileriyle tanışıp önünüze bakmanız da bir seçenek.