Avrupa Yakasında Sevgilinizle Oturabileceğiniz En Güzel Pastaneler İstanbul'daki En İyiler

Nostaljik buluşmaları seviyor musunuz? Sevgilinizle birlikte birer kahve içmek ve yanında tatlı bir şeyler yemek için şık kafelere gitmektense daha samimi pastaneleri tercih ediyorsanız size Avrupa yakasının en güzel pastanelerini sıralayalım. İşte Avrupa yakasında sevgilinizle oturabileceğiniz şık pastaneler…

Venüs Etiler

Tel: 0212 263 51 91

Adres: Etiler Mah. Nispetiye Cad. No: 16 Beşiktaş, İstanbul

1971 yılından beri hizmet vermekte olan Venüs pastaneleri kalitesini ve lezzetini kanıtlamış pastanelerden. Sevgilinizle birlikte keyifli bir akşam üstü geçirmek için buraya gelebilir, birer çay ya da kahvenin yanında nefis pastalardan deneyebilirsiniz. Pastanenin sütlü ve şerbetli tatlılarının da gerçekten harika olduğunu eklemekte fayda var.

Valonia Chocolate & Cafe

Tel: 0212 259 18 50

Adres: Ihlamurdere Cad. No: 40/B Beşiktaş

Özellikle çikolataya düşkün bir sevgiliniz varsa, Valonia Chocolate & Cafe’nin mutlaka birlikte gelmeniz gereken bir mekan olduğunu söyleyebiliriz. Sokak arasındaki bu sevimli ve son derece şık mekanda çok çeşitli çikolataların ve tatlıların tadına bakabilir, keyifli ve küçük verandasında sevgilinizle hoş vakit geçirebilirsiniz.

Kireçburnu Fırını

Tel: 0212 262 10 59

Adres: Haydar Aliyev Cad. No: 48 Kireçburnu, Sarıyer, İstanbul

1957’den beri unlu mamulleriyle hizmet ve Kireçburnu Fırını, Hem lezzetleriyle hem de bulunduğu lokasyonla gidenleri kendine hayran bırakan yerlerden. Hem sakin hem de son derece kaliteli olan bu mekanda ağzınıza uygun çok çeşitli unlu mamüller bulabilirsiniz. Mekanın önündeki küçük bahçede sevgilinizle oturup eşsiz boğaz manzarasının tadını çıkarabilir, nefis tatlılardan tadabilirsiniz.

Markiz Pastanesi

Tel: 0212 244 90 39

Adres: İstiklâl Cad. No: 362 Beyoğlu

İlk olarak 1940 yılında açılan Markiz Pastanesi İstanbul’un en eski ve nostaljik pastaneleri arasında belki de ilk sırada yer alıyor. İç dekorasyonu da son derece etkileyici ve şık olan pastane çok sayıda edebiyatçının ve sanatçının uğrak mekanı. Yolunuz Taksim’e düşmüşse ve biraz dinlenecek, bir şeyler içecek bir yer arıyorsanız burayı tercih edebilirsiniz.