Avrupa Yakasında Sevgilinizle Gidebileceğiniz En Güzel Ocakbaşı Restoranlar İstanbul'daki En İyiler

Ocakbaşı restoranlarını seviyorsanız ve ara sıra sevgilinizle ya da eşinizle keyifli bir akşam yemeği için ocakbaşına gitmeyi tercih ediyorsanız Avrupa yakasının en iyi et yapan ocakbaşı restoranlarını derlediğimiz yazımıza göz atmanız faydalı olacak. İşte size Avrupa yakasında gidebileceğiniz ve memnun kalacağınızı garantilediğimiz ocakbaşı restoranlar…

Felek Mangalbaşı

Tel: 0212 543 92 48

Adres: Sakızağacı Mah. Kennedy Cad. No: 29 Bakırköy

Bakırköy’de bulunan ve lezzetin marka isimlerinden olmayı başaran Felek Mangalbaşı et tutkunlarını zengin mönüsü ile ağırlıyor. Şehrin gürültüsünden uzak olan mekanda usta ellerde hazırlanmış nefis mezeleri ve ızgara etleri keyifle tüketebilirsiniz. Fındık kabuğunda pişen etlerin lezzeti hem sizin hem de sevgilinizin buraya tekrar gelmek istemenize sebep olacak. Keyifli bir akşam geçirmek ve son derece lezzetli ürünlerin tadına bakmak için Felek Mangalbaşı kesinlikle tercih etmeniz gereken yerlerden.

Zübeyir Ocakbaşı

Tel: 0212 293 39 51

Adres: Şehit Muhtar Mah. İstiklal Cad. Bekar Sok. No: 28 Beyoğlu

2006 yılından beri mangal sevenlere hizmet veren Zübeyir Ocakbaşı, kısa zamanda elde ettiği başarı ile İstanbul’un en iyi mekanları arasına girmeyi başardı. En sevilen yiyeceklerin başında gelen et ve kebap çeşitlerinin en lezzetli örneklerini bulabileceğiniz mekana girdiğinizde duvarlarda çok sayıda ünlü ismin resimlerini görmeniz mümkün. Kalitesi ve lezzetinden şüphe etmeden gelebileceğiniz Zübeyir Ocakbaşı’nda şimdiye kadar tattığınız lezzetlerin çok üzerinde bir deneyim yaşayacağınızı söyleyebiliriz. Ocakbaşı restoranlardan keyif alan bir çiftseniz Beyoğlu’ndaki bu mekana mutlaka gelmeniz tavsiye edilir.

Hanedan Mangalbaşı

Tel: 0212 662 61 61

Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 1/A Bakırköy

Lezzeti nerede bulacağını bilen çiftlerin buluşma noktası olan Hanedan Mangalbaşı, kalitesi ve lezzetiyle fark yaratan mekanlardan. Her masada birer ocakbaşı bulunan mekanda kendi etlerinizi kendiniz pişirebiliyorsunuz. Bu anlamda, mekanın mangal severler için ideal olduğunu söyleyebiliriz. Fındık kabuğu ateşinde, kokusuz ve dumansız pişen etlerin lezzetine bakmak için Hanedan Mangalbaşı’na mutlaka gelmelisiniz.

Peymane

Tel: 0212 293 31 36

Adres: Tomtom Mah. Boğazkesen Cad. No:65/1 Asmalımescit – Beyoğlu, İstanbul

İstanbul’un en güzel ocakbaşı restoranlarından bir de Peymane. 2004 yılından beri hizmet vermekte olan restoran, geniş ve ferah alanıyla kebap sevenlerin buluştuğu adreslerden. Asmalımescit’te müdavimlerini doyurmaya devam eden mekanda Anadolu mutfağının değişik bölgelerine ait, geleneksel ve zengin lezzetleri bulabilirsiniz. Sevgilinizle ya da eşinizle geldiğinizde hoş zaman geçirebileceğiniz Peymane’de Elazığ usulü içli köfte ve Peymane salatasını denemeniz tavsiye edilir.

Ali Ocakbaşı

Tel: 0212 293 10 11

Adres: Arap Camii Mah. Tersane Cad. Kardeşim sok. No:45 Grifin Han Kat: 4 Karaköy

Üst standartlarda hizmet kalitesiyle klasik kebap restoranı anlayışını yıkmayı başaran Ali Ocakbaşı, Grifin Han’da modern ocakbaşı anlayışıyla et sevenlere hizmet veriyor. İstanbul’un simgesi olan tarihi yarımada manzarasına karşı hem lezzetli hem de romantik bir yemek yemek isteyenler için kesinlikle ideal bir yer. Ali Ocakbaşı’na geldiğinizde Ali Kebap’ı denemeden buradan ayrılmamanız tavsiye edilir.

Edda Cafe Restoran

Tel: 0212 534 12 22

Adres: Ali Kuşçu Mah. Fevzi Paşa Cad. No:14/2 Fatih, İstanbul

İstanbul Fatih’te yer hizmet veren Edda Cafe Restoran, farklı konseptiyle Avrupa yakasında dikkat çeken mekanlardan. Ocakbaşı keyfini evinizin rahatlığıyla size sunan restoran, arkadaşlarınızla, sevgilinizle ya da eşinizle gelip güzel zaman geçirebileceğiniz ve lezzetli yemekler yiyebileceğiniz bir mekan. Mekanda haftanın üç günü canlı müzik yapıldığını da hatırlatalım. Nezih ortamında rahat edeceğiniz Edda Restoran’da kırmızı ve beyaz et çeşitlerini bulmanız mümkün.