Aslan Burcu Hangi Burçlarla İyi Geçinir? Astroloji

Aslan burçları akıllı, çekici ve etkileyicidirler. Kendilerine olan güvenleri her zaman fazladır ve mizah anlayışları da gelişmiştir. Son derece mükemmeliyetçi bir yapısı olan aslan burcunun gururuna düşkün olduğu da söylenebilir. Hiçbir şey onların gururunun önüne geçemez. Genel olarak zor bir karaktere sahip olan aslan burcu insanlara kolay kolay güvenemez.

Merkezde olmayı sever

Aslan burçları merkezde olmayı severler. Eğlence ve gece hayatına da düşkün olan aslanlar her zaman her yerde ilginin odağı olmak isterler. Yapmacık olmaktan hoşlanmayan aslan burçları içlerinden geldiği gibi davranırlar.

Sadakat bekler

Her ortamda ön planda olmayı seven aslan burçlarının sevgilileri varsa kıskançlıktan uzak olmaları tavsiye edilir; çünkü aslanlar aşk hayatlarında da özgürlük isterler. Kısıtlanmaktan nefret ederler. Ancak gerçekten seviyorlarsa hiçbir şekilde sevdikleri kişiden vazgeçmezler ve her koşulda ona bağlı kalırlar. Kendileri ne kadar sadıksa eşlerinden de o kadar sadakat beklerler.

Hava elementi ile iyi anlaşır

Aslan burcunun iyi anlaştığı diğer burçlar genellikle hava elementi gurubundaki burçlardır. Terazi, kova ve ikizler burçlarıyla çok iyi anlaşabilen aslan burcunun en iyi dostluk ve arkadaşlık kurduğu kişiler de yine bu burçlardandır. Aşk hayatı söz konusu olduğunda ise en uyumlu olacağı burçlar su gurubundaki burçlar olacaktır.

Aşk hayatında su grubu ile uyumlu

Özellikle yengeç burçlarıyla duygusal ilişkiler açısından uyumlu olan aslan burcu cinsel anlamda da akrep burcu ile uyumlu olacaktır. Yengeç burcu gibi duygusal ve tutkulu bir aşık olacak balık burcu da aslan için iyi bir partner olabilir.

Başak ve oğlakla anlaşamaz

Aslan burçlarının anlaşmasının kolay olmadığı burçlar ise başak ve oğlaktır. Özellikle inatçı yapısıyla dikkat çeken oğlak burcu, aslan gibi liderliği seven ve elinde tutmak isteyen bir burçla kolay kolay anlaşamayacaktır. Ayrıca aslan burçlarının lükse, zenginliğe ve para harcamaya olan düşkünlükleri de oğlak ve başak burçları tarafından anlaşılamayacaktır.

Aslan – Aslan Uyumu

Aslan burçları yine aslan burçlarıyla iyi geçinebilir. İki aslan burcu bir arada mutlu olabilirler. İkisi de aynı şeylerden zevk aldıkları için genellikle pahalı mekanlarda takılacaklar ve çok para harcayacaklardır. Aslan burcu olan iki kişinin bir arada olması bazı sorunlara da sebep olabilir. Örneğin her ikisi de lider karakterli olacaklarından ilişkide ipleri elinde tutan taraf olma konusunda tartışmalar yaşayabilirler.