Aşkınızı Güçlendirmenin 5 Eğlenceli Yolu Aşk'a Dair

Yapılan bazı çalışmalara göre çiftler arasındaki aşkın kıvılcımlanması ve beslenmesi için minicik fırsatlar yaratılması gerekiyor. İlk günlerdeki heyecanını kaybeden aşkınızı güçlendirmek için çok fazla düşünüp uğraşmanıza gerek yok. Aranızdaki bağı kuvvetlendirmek için her gün basit şeyler yapmanız yeterli olacak. Gelin bu basit önerilere bir göz atalım.

1 – Birbirinizle oynayın

Şakalaşmak, birbirinizle küçük oyunlar oynamak hem sizi eğlendirecek hem de bu sayede daha da yakınlaşmanıza yardım edecektir. Örneğin; yemek yerken sevgilinizin ya da eşinizin mutfağa gittiği anda tabakları değiştirmeniz gibi… Ya da bir kapının arkasına saklanıp eşinizi korkutmaya çalışmanız gibi. Gününüzü bunlar gibi küçük şakalarla renklendirebilirsiniz.

2 – Beraber gürültü yapın

Şakalaşırken eşinizi halının üstüne çekin ve onu gıdıklamaya başlayın. Bu sırada onu öpücüklere boğun. Yapılan bazı araştırmalara göre adrenalini artıracak hareketler aşkın da gücünü artırmaya yarıyor.

3 – Güzel haberleri beraber kutlayın

Eşinizin terfi etmesini ya da buna benzer bazı güzel haberleri şatafatlı şekilde kutlamaya çalışın. Evde bu kutlama için yemekler hazırlayabilir, içkilerinizi dolapta soğutabilirsiniz. Bu sayede hem birlikte vakit geçirmiş olacaksınız hem de güzel zaman geçirerek birbirinize daha da yakınlaşma fırsatı bulacaksınız.

4 – Aranızda küçük yarışlar yapın

Eğer birlikte bisiklete biniyor ya da yürüyüş yapıyorsanız aranızda küçük yarışmalar yapmayı deneyebilirsiniz. Örneğin; yan yana giderken eşinizi geçmeye çalışın ve onu da bunu yapmaya itin. Ya da arabaya veya asansöre ondan önce gitmek için koşmaya başlayın.

5 – Rutininizi değiştirin

İşten eve geldiğinizde her zaman yaptığınız gibi yemekten sonra televizyonun karşısında boş boş oturmaktansa, yaptığınız yemekte farklı bir denediğinizi, bunu eşinizin fark edip etmediğini sorun. Yemekten sonra da her zaman yaptığınız gibi televizyon izlemek yerine internetten yazın gidilebilecek tatil yerleri araştırın. Böylece rutininiz değişecek, her gün konuşacak farklı konular bulmaya başlayacaksınız.