Arkadaşlık Sitelerinde Karşımızdakine Nasıl Güvenebiliriz? İlk Buluşma

İnternette tanışarak başlayan ilişkiler gün geçtikçe artıyor. Birçok insan aradığı aşkı arkadaşlık sitelerinde bulabiliyor. Üstelik yapılan araştırmalara göre sanal ortamlarda, özellikle de arkadaşlık sitelerinde tanışan çiftlerin ilişkileri diğer çiftelerin ilişkilerine göre daha uzun sürüyor. Bu çiftlerin boşanma oranları da aynı şekilde daha az. Bunun sebebi yine aynı araştırmalara göre, arkadaşlık sitelerine üye olanların gerçekten kendilerine uygun eşler aramaları. Maksat güzel bir ilişkiye başlamak olduğunda da aranan eşi bulmak o kadar zor olmuyor.

Karşı tarafa güven

Eğer doğru kişi şimdiye kadar karşınıza çıkmadıysa ve hayalini kurduğunuz aşkı bulamadıysanız siz de şansınızı arkadaşlık sitelerinde deneyebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken hemen bir profil oluşturmak ve eş adayınızı aramaya başlamak. Bu konuda tereddütleriniz varsa, sanal ortamlara güvenemiyorsanız bu fikirleri bir kenara bırakın ve internette tanışıp evlenen mutlu çiftler olduğunu unutmayın.

Tanıştığınız kişiyi araştırın

Belki ilk anda bir arkadaşlık sitesinde biriyle tanışma fikri size pek güven vermeyebilir; ancak tanıştığınız kişinin profiline girip detaylı bir araştırma yapabilirsiniz. O kişinin profilinde yazan bilgileri inceleyebilir; nerede çalıştığını, ne iş yaptığını ve nerede yaşadığını öğrenebilirsiniz. Bu da sizi tatmin etmiyorsa konuştuğunuz kişinin ismini internette aratmanız size umduğunuzdan daha fazla yardımcı olacaktır. Eğer bu da içinizi rahatlatmayacaksa ve o kişinin size doğru söyleyip söylemediğinden kuşku duyuyorsanız profilinde belirttiği iş yerlerini arayıp teyit edebilirsiniz. Ya da yalızca o kişinin size söylediklerine inanın ve işi biraz da oluruna bırakın.

Siz nasıl uygun bir eş aramak için arkadaşlık sitesine üye olduysanız karşınızdakinin de aynı sebepten buraya üye olduğunu unutmayın.

Uzun sohbetler edin

Bir arkadaşlık sitesinde tanıştığınız kişiye güveninizi artırmak için ve onun hakkındaki kuşkucu düşüncelerinizden kurtulmak için o kişiyi araştırabileceğiniz gibi onunla daha çok sohbet ederek onun tanımayı da deneyebilirsiniz. Buluşmadan önce uzun uzun sohbet etmek size karşınızdaki kişi ile ilgili önemli ipuçları verecektir. Yaptığı işle ilgili ona sorular sorabilir ve bu sayede yaptığını söylediği işe ne kadar hakim olduğunu tartabilirsiniz.

Aynı şekilde daha duygusal konulardaki bazı düşüncelerini öğrenmek için de ona çeşitli sorular sorabilirsiniz. Emin olun ki alacağınız cevaplar ya da sohbetleriniz sonunda ona dair edindiğiniz izlenim size onunla ilgili fikir verecektir. Bu aşamadan sonra siz de zaten karşınızdaki kişiye güvenebilip güvenemeyeceğinizi çok net anlayacaksınız.