Aldatan Erkekler Hakkında Bilmeniz Gereken 4 Gerçek Mutlu İlişkiler

Erkeklerin neden aldattıklarını hiçbir zaman anlayamaz ve onları affetsek bile yaşadığımız kötü anıyı beynimizden bir türlü silip atamayız. Sürekli sorgular, nedenler bulmaya çalışırız. Siz de erkeklerin neden aldattıklarını merak ediyorsanız yazımıza bir göz atın. İşte aldatan erkekler hakkında bilmeniz gereken 4 gerçek…

1 – Yüzde 50’sine yakını duygusal tatminsizlikten aldatıyor

Erkeklerin aldatmalarının en büyük sebeplerinden biri eşlerinden ya da kız arkadaşlarından yeterli duygusal yakınlığı görememeleri ve yaşadıkları tatminsizlik. Erkekler eşleri tarafından takdir edilmek ve onurlandırılmak isterler. Eğer ona bu şekilde davranmaz, istediği ilgiyi ona vermezseniz ihtiyacı olan ilgi ve sevgiyi başka yerlerde aramasına zemin hazırlıyorsunuz demektir.

2 – Yüzde 65’i pişmanlık duyuyor

Aldatan erkeklerin yüzde 65’inin eşlerini aldattıktan sonra “keşke yapmasaydım, yanlış yaptım” dediklerini biliyor muydunuz? Ama anlaşılan hissedilen suçluluk duygusu aldatmalarına engel olamıyor. Eğer erkek ilişkisinde ya da evliliğinde mutu değilse aldatma, yaşanan pişmanlığa ve üzüntüye rağmen tekrarlanabiliyor.

3 – Yakın arkadaşları da aldatıyor

Eşini ya da sevgilisiniz aldatan erkeklerin yüzde 77’sinin yakın arkadaşlarının da eşlerini aldattıklarını söylesek ne düşünürsünüz? Her halde bütün erkeklerin aldattığı gelir aklınıza. Ama yapılan araştırmaların verdiği sonuçlar ortada… Siz en iyi eşinizi arkadaşlarıyla dışarı çıkma fikrinden vaz geçirin ve çevrenizdeki mutlu evliliği olanlarla daha sık görüşmeye başlayın.

4 – Yalnızca yüzde 12’si eşlerini aldattıkları kadını eşlerinden daha cazibeli buluyor

Yapılan araştırmalara göre aldatan erkekler eşlerini aldattıkları kadını eşlerinden daha seksi ya da daha çekici bulmuyorlar. Yani aldatmanın temelindeki asıl neden eşler arasındaki ilişkinin bozulması, iletişimin zayıflaması… Eğer siz de bir ihanetten şüpheleniyorsanız eşinize daha seksi görünmeye çalışmak yerine onunla daha fazla konuşmayı deneyin ve iletişiminizi güçlendirin.