ŞİFREMİ UNUTTUM   |   RUMUZUMU UNUTTUM
Yılın Arkadaşlık Sitesi
Webrazzi Ödülleri

Alevi Evlilik

Alevi gelenek ve göreneklerine uygun Alevi evlilik yapmak istiyorsan istanbul.net'e üye ol, senin gibi düşünen kız arkadaş ve erkek arkadaşlarla tanış.

izmir.net ankara.net
Yılın Arkadaşlık Sitesi
Webrazzi Ödülleri

Alevi Evlilik

Alevi gelenek ve göreneklerine uygun Alevi evlilik yapmak istiyorsan istanbul.net'e üye ol, senin gibi düşünen kız arkadaş ve erkek arkadaşlarla tanış.

1/2
 
  YA DA  

istanbul'da Yaşayan Alevilerle Tanışma Yolları
Yapılan araştırmalara göre Türkiye'deki Alevilerin nüfusu yaklaşık 4,5 milyon. İstanbulda yaşayan Aleviler ise bu oranın üçte birini oluşturuyor. Sen de bunlardan biriysen ve kendi mezhebinden biri ile evlilik kurma hayalin varsa alevi evlilik sitesi istanbul.net tam sana göre. Yapman gerekenler ise oldukça basit. istanbul.net'e ücretsiz bir şekilde üye olup, profilini doldurup senin gibi alevi evlilik yapmak isteyen kız arkadaş ya da erkek arkadaşlarla sohbete başlamak. Belirteceğin kriterler doğrultusunda kendi inancına göre kişilerin profillerini gezebilir, onlarla iletişime geçebilirsin. Bir Alevi evlilik sitesi kendi gelenek ve göreneklerine, inancına uygun insanlarla daha kolay buluşmanı sağlar. Alevi arkadaşlık siteleri sayesinde uzun vadeli bir arkadaşlık veya evlilik kuracak iki insanı buluşturmak çok daha kolay olacaktır.

Alevilerde evlilik gelenek ve görenekleri yöreye göre değişkenlik göstermekle beraber oldukça önemlidir. Alevilerde tek eşlilik vardır, boşanmak inanç açısından hoş karşılanmaz, inançlarında kadın erkek ayrımı olmadığından, evde, işte, eğlencede, yasta, ibadette toplumun bütün bireyleri yanyanadır. Alevi toplumunda evlenecek olan gençler biribirlerini daha önceden tanımakta ve bir yuva kurmaları aşamasına kendi arzu ve istekleriyle gelmektedirler. Kendi sosyal çevrende kendi karakterine ve beklentilerine uygun kız arkadaş veya erkek arkadaş edinemediysen, sana uygun binlerce profili görmek için istanbul.net'e gel. istanbul.net sayesinde Alevi bir kadın ve Alevi bir erkek için dini inancına ve gelecek kaygılarına ortak olacak birini bulmak, ileri yaşlarında yalnız kalmamak ve hayatı paylaşmak için ideal bir eş bulmak Alevi arkadaşlık sitesi sayesinde artık hayal değil. İstanbul.net'te kendine uygun eş adayını bulmak, yüzyüze görüşmeden önce aklına takılan soruları sorarak sohbet etme fırsatı yakalamak istiyorsan, hemen ücretsiz üye profilini oluştur.

Rumuz hatırlatma

Rumuzunuzu e-posta adresinize göndereceğiz. Lütfen kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.

GÖNDER

Şifre hatırlatma

Şifrenizi e-posta adresinize göndereceğiz. Lütfen rumuzunuzu veya kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresinizi yazıp, gönder butonuna basın.

GÖNDER